Pzt - Cmt 09:00-18:00 Açık

Zayıflamak için öğün atlamayın

Zayıflamak için öğün atlamayın
0
(0)

Zayıflama diyeti uygulayanlara öğün atlamamaları uyarısı yapan Şen şöyle devam etti: “Asla öğünlerimizi kaçırmamalıyız. Ayrıca gün içerisinde eksik beslenen bir vücut, eksik olanı gece tamamlamak isteyecektir. Bu da gece yemelerini tetikleyen en büyük sebeptir. Su birçok yararının yanında metabolizmayı da hızlandırır. Zayıflama diyetinde bol su tüketimini önemlidir. Son öğün olan akşam yemeğini ortalama saat 6.00-6.30 civarlarında önermekteyiz.

YATMADAN 2 SAAT ÖNCE ARA ÖĞÜN

Fakat akşam yemeği sabaha kadar metabolizmamızı idare etmek için yeterli değildir. Çünkü kahvaltıya kadar uzun bir süre geçmiş olur. Bu da sabaha kadar kan şekerimizin çok düşmesini, sabah halsiz kalkmamıza, güne eksilerden başlamamıza neden olur. Bu yüzden en geç yatmadan iki saat öncesine bir son ara öğün eklememiz oldukça sağlıklıdır.

PROTEİN MİKTARINA DİKKAT

Sağlıklı bir diyetin enerji yüzdesinin yüzde 10-15’i protein enerjisinden oluşur. Ama büyük oranı proteinden oluşan bir diyet asla uzun vadede sağlıklı değildir. Bazen vücudu şaşırtmak için eğer bireyin belirgin bir sağlık problemi yoksa 3-5 günlük uygulamalar yapılabilir. Bunun dışında protein yüklenen uzun süreli beslenmeler iç organlarımıza baskı yapıp, yoracaktır.”

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden Zayıflamak için öğün atlamayın hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 26 Ekim 2019 tarihinde saat 11 34’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Zayıflamak için öğün atlamayın haberi güncellenecektir.

Bu yayın ne kadar yararlı oldu?

Oy vermek için kalplere tıklayın!

Ortalama Puan 0 / 5. Oy sayısı: 0

Şu ana kadar oy yok! Bu yazıyı ilk değerlendiren siz olun.

Bu yazıyı yararlı bulduğun gibi...

Sosyal hesaplarında paylaşabilirsin!

Bu gönderinin sizin için yararlı olmadığına üzüldük!

Biz bu yazıyı geliştirelim!

Bize bu yayını nasıl geliştirebileceğimizi söyle?

Bir Yorum Bırakın

Farmasi'ye Üye Olan Kazanıyor

Son Paylaşımlar

    Son Yorumlar