Pzt - Cmt 09:00-18:00 Açık

Sağlık için oruç tipi beslenme

Sağlık için oruç tipi beslenme
0
(0)

ABD’de Ulusal Alerji ve Bulaşıcı Hastalıklar Enstitüsü ve Mount Sinai Health System Hastanesi’nin yürüttüğü iki araştırmaya göre oruç tipi beslenme olarak anılan uzun aralıklarla beslenme, kronik hastalıklara yakalanma riskini azaltırken, günlük alınan kalori miktarını düşürmek ise bağışıklık sistemine büyük katkı sağlıyor. Araştırmacılar düşük kalori miktarının ‘vücudun ihtiyacı olandan az değil, vücudun ihtiyacı olandan fazlasını almamak’ olarak yorumluyor. Araştırmada, düşük kalori alımının bağışıklık hücrelerini güçlendireceğine dikkat çekiliyor. Uzmanlar söz konusu çalışmaları, enfeksiyon ve kanser gibi hastalıklarla mücadele eden kişilere geleneksel tedavilerle birleştirilmiş bir beslenme programı sunulabilmesi için yürüttüklerini belirtiyor.

İLACIN YERİNİ ALACAK

Fareler ve insan bağışıklık hücrelerinde yapılan araştırma sonucunda, uzun aralıklarla beslenmenin iltihap yapıcı gıdaların kan dolaşımında gezmesini sağlayan beyaz kan hücrelerini azalttığı görüldü. Beyaz kan hücrelerinin artması enflamasyonu artırırken, kronik enflamasyon ise kalp hastalıkları, diyabet ve hatta kanseri tetikliyor. Günlük kalori miktarları düşürülen farelerin bağışıklık hücrelerinin de diğerlerine oranla tümörle daha iyi savaştığı gözlendi. Beslenmedeki ufak değişikliklerin bağışıklık sistemi üzerindeki büyük etkileri olduğuna vurgu yapan uzmanlar, beslenme programında yapılacak ufak müdahalelerin gelecekte ilaçların yerini tutacağı konusunda umutlu. ◊ DIŞ HABERLER

Bu yayın ne kadar yararlı oldu?

Oy vermek için kalplere tıklayın!

Ortalama Puan 0 / 5. Oy sayısı: 0

Şu ana kadar oy yok! Bu yazıyı ilk değerlendiren siz olun.

Bu yazıyı yararlı bulduğun gibi...

Sosyal hesaplarında paylaşabilirsin!

Bu gönderinin sizin için yararlı olmadığına üzüldük!

Biz bu yazıyı geliştirelim!

Bize bu yayını nasıl geliştirebileceğimizi söyle?

Farmasi Ailesine Katıl

*En kısa sürede size döneceğiz

Farmasi Üyesi Olan Kazanıyor!

İster ihtiyaçlarını al, ister satış yaparak kazan, ister ekip kur büyüme yolunda ilerle! Tüm bunları yapmak ve fırsatları yakalamak için üye olmak yeterli! Üstelik üyelik ücreti yok, satış zorunluluğu yok, zaman sınırı yok!

  • Üyelik ücreti yok!
  • Satış zorunluluğu yok!
  • İstediğin zaman başla!
  • Sürekli kampanya! Sürekli kazanç!

Bir Yorum Bırakın

Farmasi'ye Üye Olan Kazanıyor

Son Paylaşımlar

Son Yorumlar