Pzt - Cmt 09:00-18:00 Açık

Son yılların en çok konuşulan mayo tasarımcısı

Son yılların en çok konuşulan mayo tasarımcısı
0
(0)

Bu çok yönlü, Türkiye’nin en güzel mayolarını tasarlıyan tasarımcısı Cihan Nacar ile güzel bir söyleşi gerçekleştirdik.

Sizi kısaca tanıyalım… Tasarım yolculuğunuz nerede, nasıl başladı?
Lise yıllarında başladığım sanat eğitimimi üniversitede moda eğitimi ile pekiştirdim, daha sonra da İspanya’da moda eğitimine devam ettim. Türkiye’ye döner dönmez moda sektörünün önde gelen mayo markalarıyla çalıştım. 4 yıl önce kendi ismimi taşıyan Cihan Nacar Beachwear adlı mayo markasını kurdum.

Yaratım sürecinde genel olarak nelerden ilham alıyorsunuz?
Ben her sezon farklı bir temadan esinleniyorum. Fakat son birkaç sezondur  ilham kaynağım KADIN. Şehirli kadının değişen ruh hali ve sosyal hayatı koleksiyon hazırlama sürecimde beni yönlendiren ana tema oldu.

2016 İlkbahar-Yaz koleksiyonunuz hangi renklerden oluşuyor? Serinin dinamiğini nasıl oluşturdunuz? Nasıl bir tarz yakalamayı amaçladınız?
Bu sezonda sürprizlerle dolu. Koleksiyonlarımda sıkça kullandığım soft ve cansız renklerin yerini canlı ve parlak renkler aldı. Neon sarı, yeşilin her tonu, parlak maviler bu sene POPCORE koleksiyonumun ana renkleri oldu. Başta da bahsettiğim enerjik, sosyalleşmeyi seven, dinamik şehirli kadına hitap eden bir koleksiyon göreceksiniz.

Koleksiyonda ağırlıklı olarak hangi kumaş ve materyalleri kullandınız?
Bu yıl moda dünyasında beni en çok etkileyen kumaş kalitelerindeki yenilikler oldu. Mesela artık 2 dakikada kuruyabilen yada kadife efektli, içeriğinde doğal lifler bulunan yada reversible mayo kumaşları kullanmaya başladık. Bende her yıl bu yenilikleri koleksiyonuma adapte etmeye çalışıyorum.

2016 yazının favori görünümlerini oluşturmak adına koleksiyonunuzdaki hangi modellerin birbirleri ile kombinlenmelerini önerirsiniz?
Mayo ve bikinilerimi yaptığım palaj pantolonları,etekler, plaj tulumları ve kaptanları ile kombinlenmesini öneririm. palaj pantolonları,etekler, plaj tulumları ve kaptanları tasarlarken, her bedenden, her kadın tipi, ve her tarza uygun olacak parçalar üretiyoruz. Her kadın kendine uygun parçayı kolaylıkla bulabilecektir.

MBFW ‘de şahane bir defile gerçekleştirdiniz. Moda haftalarına katılımınız sürecek mi?
Yeni koleksiyonlarımız çıktıkça Showlarımız da devam edecek.

Sektörün gelişmesi için üzerine düşen her şeyi yapan bir modacısınız. Genç tasarımcılara yönelik çalışmalarınız var mı?
Son birkaç aydır bazı moda tasarım okulları ile tasarım öğrencilerine mayo ve bikini tasarımı konusunda projeler yapıyoruz. Onları malzeme, teknik ve artistik çizim, pazarlama konusunda fikir sahibi olmaları için bilgilendirmeye çalışıyorum.  Mayo tasarımına ilgi duyan öğrencileri gördükçe çok mutlu oluyorum.

Koleksiyonlarınız hangi fiyat aralıklarında satışa sunuluyor?
450 TL ile 820 TL arasında mayo ve bikini gruplarımız var.

Markanız ile alakalı hedefleriniz nelerdir?
Dünya’da Mayo tasarımına olan bakış açısı olumlu anlamda çok değişti. Dünya çapında isim yapmış çok başarılı Türk tasarımcılarımız var. Benim hedefim ise ilk defa bir Türk mayo markasını Dünyaya duyurmak.

Bu yayın ne kadar yararlı oldu?

Oy vermek için kalplere tıklayın!

Ortalama Puan 0 / 5. Oy sayısı: 0

Şu ana kadar oy yok! Bu yazıyı ilk değerlendiren siz olun.

Bu yazıyı yararlı bulduğun gibi...

Sosyal hesaplarında paylaşabilirsin!

Bu gönderinin sizin için yararlı olmadığına üzüldük!

Biz bu yazıyı geliştirelim!

Bize bu yayını nasıl geliştirebileceğimizi söyle?

Farmasi Ailesine Katıl

*En kısa sürede size döneceğiz

Farmasi Üyesi Olan Kazanıyor!

İster ihtiyaçlarını al, ister satış yaparak kazan, ister ekip kur büyüme yolunda ilerle! Tüm bunları yapmak ve fırsatları yakalamak için üye olmak yeterli! Üstelik üyelik ücreti yok, satış zorunluluğu yok, zaman sınırı yok!

  • Üyelik ücreti yok!
  • Satış zorunluluğu yok!
  • İstediğin zaman başla!
  • Sürekli kampanya! Sürekli kazanç!

Bir Yorum Bırakın

Farmasi'ye Üye Olan Kazanıyor

Son Paylaşımlar

    Son Yorumlar